Rozwiązania

Innowacja

Nasze nasiona stanowią podstawę zdrowych i atrakcyjnych warzyw. Światowa populacja wciąż rośnie, podobnie jak wymagania dotyczące żywności, które również rosną. Dlatego nasi specjaliści ds. uprawy oraz specjaliści ds. marketingu są w ścisłym kontakcie na poszczególnych etapach rozwoju łańcucha żywieniowego. Omawiamy zmiany zachodzące na rynku, trendy konsumenckie oraz zmiany demograficzne w celu określenia odpowiednich priorytetów dla naszych programów hodowlanych. Proces ten pozwala nam wyłonić wśród wielu odmian, odmiany, które oferują rozwiązania dla różnych wyzwań społecznych.

Smak i budowa

W Rijk Zwaan, smak i budowa odgrywają znaczącą rolę we wszystkich naszych programach handlowych. Oferujemy szeroki asortyment odmian, które znacząco wyróżniają się pod względem walorów smakowych. Przykładem może być tutaj bardzo smaczny i ‘zgrabny’ melon piel de sapo, który jest naszą odpowiedzią na preferencje konsumentów z północnej Europy, którzy upodobali sobie nieco mniejsze melony. Innym przykładem może być nasz bakłażan, który absorbuje mniej tłuszczu, co czyni go szczególnie atrakcyjnym w procesie smażenia

Produktywność i trwałość

Jako firma hodowlana, Rijk Zwaan ma „dostrajanie się” w swoim DNA. Dla przykładu, by zwiększyć zyski firm przetwórczych, pracujemy nad stworzeniem nowego typu melona, którego cechować będzie mniejsze niż standardowo gniazdo nasienne. Inny, doskonały przykład stanowi roślina pomidora, która, by ograniczyć nakład pracy, będzie miała mniejszą ilość kwiatów. Postęp technologiczny ma wpływ na konkretne cele hodowlane. Pracujemy również nad odmianą szpinaku o wyrównanym wzroście, dzięki któremu zbiór mechaniczny będzie jeszcze łatwiejszy i efektywniejszy.

Jakość i spójność

Konsumenci dokonują decyzji w trakcie zakupów warzyw na podstawie ich wyglądu, dlatego tak ważna jest czytelna i atrakcyjna prezentacja produktu. Firmę Rijk Zwaan wyróżniają w tym względzie wysokie standardy oraz doskonała jakość. Dążymy do osiągnięcia maksymalnego plonu przy zastosowaniu naszych odmian, przy jednoczesnym minimalizowaniu rozbieżności w kolorze i kształcie produktów końcowych pozyskanych z nasion Rijk Zwaan. Oferujemy również produkty o wyjątkowych cechach, takie jak pomidory o intensywnej, czerwonej barwie skórki czy też melon, który zachowuje swój wyśmienity smak nawet po długim czasie przechowywania i transportu.

Produkcja i zrównoważony rozwój

Firma Rijk Zwaan przyczynia się w istotny sposób do poprawy zrównoważonej produkcji warzyw, tj. tworzenie nowych, lokalnych odmian oraz zwiększanie plonu z metra kwadratowego. Odporności na choroby i zarazy umożliwiają producentom ograniczenie stosowania środków chemicznych. Jesteśmy również zaangażowani w prace rozwojowe nad zrównoważonymi technikami produkcji warzyw i oferujemy szeroki wachlarz odmian do uprawy organicznej i hydroponicznej.

Wygoda i wszechstronność

Firma Rijk Zwaan posiada w swojej ofercie wiele rozwiązań dotyczących produktów typu ‘convenience’, które różnią się od siebie w zależności od gatunku. Wykorzystując naturalne zasoby, tworzymy nowości zaskakujące kolorami oraz rodzajami. Stworzyliśmy, na przykład, pomidor w typie ‘blocky’, który idealnie nadaje się do faszerowania lub też ogórek koktajlowy, doskonały jako zdrowa przekąska. Wspieramy również trend i zachęcamy do samodzielnego uprawiania warzyw.

Zdrowie i odżywianie

Im większe jest spożycie warzyw, tym lepiej. Dlatego działania Rijk Zwaan koncentrują się na stworzeniu atrakcyjnych i, pod wieloma względami, przystępnych warzyw. Co więcej, gromadzimy dane o korzyściach zdrowotnych wynikających ze spożycia odmian warzyw Rijk Zwaan. Informacje te udostępniamy naszym partnerom biznesowym by mogli wykorzystać je w swoich akcjach promocyjnych. Na obszarze Afryki Wschodniej prowadzimy badania rozwojowe mające na celu stworzenie odmian o wysokim plonowaniu, pochodzących z lokalnych upraw. To pomaga zwiększyć dochody miejscowych producentów oraz pobudzać ogólne spożycie warzyw na tym terenie.