XX | Featured | News | Opening Berries station

News - 24-06-2024

Rijk Zwaan otwiera nową szklarnię do hodowli jagodowych

Rijk Zwaan z dumą ogłasza otwarcie najnowszej szklarni hodowlanej w Dinteloord, w Holandii. Obiekt ten przeznaczony jest do badań i rozwoju w zakresie nowych odmian jagodowych.

Nowa szklarnia jest wyposażona w zaawansowane systemy kontroli klimatu, energooszczędne rozwiązania oraz zrównoważone praktyki, zapewniając optymalne warunki do całorocznych badań i hodowli. Oficjalne otwarcie odbyło się w piątek 21 czerwca.

Oficjalne otwarcie

W ceremonii otwarcia uczestniczyli pracownicy Rijk Zwaan oraz partnerzy budowlani. Wszyscy goście mieli okazję zwiedzić szklarnię.

"Nasza nowa szklarnia hodowlana stanowi znaczący krok naprzód w naszej misji innowacji w dziedzinie hodowli owoców i warzyw," mówi Michiel Zwaan, Menedżer ds. Upraw Jagodowych w Rijk Zwaan. "Nowy obiekt umożliwia naszemu zespołowi prowadzenie całorocznych badań w optymalnych warunkach, przyspieszając rozwój naszego nowego programu hodowli jagodowych."

Nowy program hodowli jagód

Rijk Zwaan zajmuje się hodowlą warzyw od swojego założenia w 1924 roku. W zeszłym roku firma oficjalnie uruchomiła program hodowli jagodowych, mający na celu poszerzenie portfolio produktów o truskawki, jeżyny i maliny.

Menedżer ds. Hodowli Pieter Egelmeers wyjaśnia: "Jagody są tradycyjnie rozmnażane wegetatywnie, a nie z nasion. Skupiamy się na obu metodach rozmnażania w naszym programie hodowlanym. Opierając się na naszej wiedzy z zakresu badań, hodowli i produkcji nasion, mamy nadzieję wprowadzić na rynek nowe i innowacyjne odmiany truskawek, jeżyn i malin, które przyniosą korzyści dla rolników i innych partnerów w łańcuchu dostaw."

Prezent na otwarcie stacji hodowlanej

Podczas otwarcia stacji hodowlanej nasz partner budowlany Van der Hoeven złożył hojne podziękowanie. Menno van den Brink, CTO Van der Hoeven, zauważył: "My, wraz z naszymi dostawcami, jesteśmy dumni z wspierania innowacyjnych działań Rijk Zwaan, zwłaszcza w zakresie postępu w hodowli jagód. Społeczna odpowiedzialność biznesu ma dla nas ogromne znaczenie i cieszymy się, że możemy wspierać inicjatywy takie jak fundacja Sibusiso w Tanzanii. Jako dostawcy, z przyjemnością przedstawiamy wspólny gest na rzecz tej fundacji podczas otwarcia nowej stacji hodowlanej Rijk Zwaan."

Subskrybuj naszego bloga!

Zapisz się, aby otrzymać powiadomienie, gdy zamieścimy wiadomości i historie.