RZIT | Hero | VI24 | News | Cukinia Calabonita F1

Nowości - 01-12-2023

Cukinia Calabonita F1 - Powszechnie uprawiane warzywo zdobywa coraz więcej fanów

Cukinia, z roku na rok, zdobywa serca nowych konsumentów i staje się jednym z najczęściej uprawianych gatunków warzyw w Polsce. Wśród tych rosnących w popularności odmian, na szczególne wyróżnienie zasługuje Calabonita F1 - uniwersalna odmiana warzywa z rodziny dyniowatych, o delikatnym, a jednocześnie wyrazistym smaku.

Charakteryzująca się gładką i błyszczącą ciemnozieloną skórką z charakterystycznym wzorem, Calabonita F1 przyciąga uwagę nie tylko estetyką, lecz także równomiernym przyrostem owoców. Długość owoców utrzymuje proporcje do ich grubości, co sprawia, że świetnie nadaje się do krojenia na plastry.

Cukinia Calabonita RZ jest niezwykle łatwa w uprawie. Po posadzeniu rozsady możemy cieszyć się pierwszymi owocami już po zaledwie 3-4 tygodniach. W przypadku Calabonity F1 zaleca się częsty zbiór, nawet 2 razy dziennie, co przekłada się na efektywność uprawy. Zbiór jest prosty i wygodny, polegający na obrywaniu lub przycinaniu owoców przy pędzie głównym rośliny. Dodatkowym atutem tej odmiany jest brak kolców na liściach, co ułatwia proces zbioru, eliminując ryzyko zadrapań.

Cukinia nie tylko zachwyca smakiem i prostotą uprawy, ale także swoimi żółtymi kwiatami. Te okazałe kwiaty znajdują zastosowanie w kuchni, często dodawane są do ciasta naleśnikowego czy smażone na oleju.

Uniwersalność cukinii sprawia, że znajduje zastosowanie w wielu przetworach spożywczych, takich jak kostki, plastry, słupki czy paski. W domowej kuchni pełni rolę bazową w przygotowywaniu potraw takich jak leczo, dania na grillu, zapiekanki z mięsem i wiele innych.

Zachęcam wszystkich do rozważenia uprawy Calabonity F1 - to warzywo, które z pewnością spełni oczekiwania każdego miłośnika smacznej i zdrowej kuchni!

Potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z naszym specjalistą!
Arkadiusz Sanecki
Potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z naszym specjalistą!
Arkadiusz Sanecki
Doradca Handlowy