13 - 09 - 2017

XIX Dni Ogrodnika w Gołuchowie

W dniach 9-10 wrzesień nasza firma brała udział w XIX targach „Dni Ogrodnika” w Gołuchowie. Mieliśmy przyjemność zaprezentować tam naszą najnowszą ofertę odmian warzyw do uprawy pod osłonami i w otwartym gruncie. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane odmiany pomidorów i ogórków do uprawy w szklarniach i tunelach.

Wśród pomidorów szklarniowych do całorocznej uprawy zainteresowanie budziły nasze odmiany mięsiste o owocach 240 – 280 gram znany już z ubiegłego sezonu SECURITAS RZ i wprowadzany w tym sezonie KIVU RZ. Jest to pomidor o  dużych owocach, dobrym smaku i trwałości umożliwiającej nawet daleki  transport. Zaletą tych i większości obecnie oferowanych odmian pomidora jest tolerancja na mączniaka prawdziwego, co pozwala ograniczyć koszty uprawy.

Sporą uwagę przyciągały odmiany „snakowe”: cherry: Genery RZ i Tomary RZ, cocktailowe: Brioso i Saluoso RZ. Kolejny bardzo ważny segment tam prezentowany do tzw. „duże grono” w odmianach: Endeavour RZ i Prodezo RZ

Z racji dobrego sezonu wiele pytań i rozmów dotyczyło naszych odmian ogórka o wysokiej tolerancji na niski poziom światła do sadzenia już od stycznia: Meleas RZ, Medora RZ a nawet od grudnia jak MEDIA RZ.

Dziękujemy wszystkim za możliwość spotkania w Gołuchowie i życzymy sukcesów w uprawie odmian Rijk Zwaan.