13 - 09 - 2016

Rijk Zwaan Polska na Dniach Ogrodnika

W dniach 10-11 września nasza firma brała udział po raz kolejny targach „Dni Ogrodnika” w Gołuchowie. Na naszym stoisku mieliśmy przyjemność gościć wielu ogrodników z całej Polski jak również z innych krajów jak min. ze Słowacji i Ukrainy.

Nasze odmiany szklarniowe

Rijk Zwaan zaprezentował aktualną ofertę odmian pomidorów i ogórków  polecanych do uprawy w najbliższym sezonie zarówno do szklarni jaki do tuneli. Z odmian pomidorów szklarniowych do całorocznej uprawy na wełnie mineralnej lub kokosie pokazaliśmy, poza sprawdzonymi i już uprawianymi pomidorami gronowymi Endeavour RZ oraz Callanzo RZ, również wiele nowych i ciekawych odmian pomidora. Pierwszym z nich i największym jest Securitas RZ o owocach 220 – 240 gramów, o wysokim plonie i owocach najwyższej jakości zarówno pod względem wydajności jak i trwałości. Wielu ogrodników interesowało się nasza oferta odmian cherry i cocktailowych. Z tej grupy uwagę przyciągały odmiany Brioso RZ oraz Vimoso RZ o czerwonych, kulistych owocach około 35 gram do zbioru na grono. Natomiast niezapomniany smak zachwycił wielu odwiedzających w przypadku takich odmian jak: Genery RZ (20 gram do zbioru na grono), Florantino RZ czy Vacetto RZ.

Do upraw tunelowych odmiany,  czerwone na przykładzie Mahitosa RZ o owocach 220 do 250 gram oraz malinowego Esmira RZ około 200 gram.

Ważną pozycja w naszej ekspozycji były ogórki w typach uprawianych w naszym kraju. Odmiany szklarniowe do najwcześniejszych nasadzeń od już sprawdzonych i znanych jak Media RZ i Mewa RZ po najnowsze jak Meleas RZ i Medora RZ. Wielu z ogrodników mogło zobaczyć i porozmawiać z naszymi specjalistami na temat odmian partenokarpnych ogórka gruntowego polecanych do uprawy w szklarniach lub tunelach od znanej z wysokiej wydajności i dużej tolerancji na światło Kybrii RZ po najnowszą Cantarę RZ o jasnych owocach i bardzo dużym potencjale plonowania rekomendowaną do sadzenia od stycznia.

Zachęcamy do dalszych kontaktów z naszymi specjalistami, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą w zakresie uprawy naszych odmian oraz właściwego ich wyboru w zależności od warunków uprawy.

Dziękujemy wszystkim, których mieliśmy możliwość gościć na naszym stoisku oraz życzymy sukcesów w uprawie odmian Rijk Zwaan!

Dni Ogrodnika 2016