24 - 09 - 2018

Rijk Zwaan otwiera w Fijnaart nowy obiekt badawczo-rozwojowy

Piątkowym popołudniem 14 września, firma Rijk Zwaan dokonała oficjalnego otwarcia nowego obiektu R&D w Fijnaart, przy Eerste Kruisweg. Rozwój ten daje nam konieczną przestrzeń, jako międzynarodowej firmie zajmującej się hodowlą warzyw, do dalszej pracy z zakresu badawczo-rozwojowego.

65 procent więcej przestrzeni

Projekt konstrukcji, który rozpoczęto w listopadzie 2016 roku, miał w założeniu połączenie dwóch nowych budynków z już istniejącym, w wyniku czego powierzchnia użytkowa zwiększyła się o 65%. Wszystkie budynki są połączone ze sobą przez nowo pobudowane atrium usytuowane w centralnej części. Służy ono jako kantyna, przestrzeń konferencyjna oraz recepcja. Poza nowym projektem budowlanym, odnowiono istniejące pomieszczenia biurowe jak również laboratoria, w których przeprowadzane są badania z zakresu biologii komórkowej i biologii molekularnej.

Przestrzeń do rozwoju

Dzięki nowej inwestycji, firma Rijk Zwaan zyskała więcej miejsca do wzrostu oraz modernizacji swojej działalności badawczej. Fijnaart stanowi teraz centrum badań biotechnologicznych firmy Rijk Zwaan jak również jest stacją hodowlaną gatunków gruntowych. Obiekt w Fijnaart zatrudnia w sumie 350 osób.

Ciągłe tworzenie nowych odmian spełniających oczekiwania zarówno producentów jak i konsumentów wymaga prowadzenia zakrojonych na szeroką skalę badań, zaś firma Rijk Zwaan przeznacza na ten cel około 30% swoich rocznych dochodów, czyli blisko 10 milionów euro miesięcznie.

 

„Przestrzeń do współpracy”

„Stworzenie nowej odmiany wymaga zbiorowego wysiłku wielu osób oraz ich wiedzy fachowej. Dlatego jestem niezmiernie zadowolony z tego wspaniałego laboratorium, większej ilości miejsca do pracy oraz wspaniałego atrium, które stało się bijącym sercem całego obiektu Fijnaart – miejscem gdzie spotykają się ludzie, gdzie zawierane są umowy, następuje wymiana pomysłów oraz wspólne rozwiązywanie problemów. To przede wszystkim miejsce współpracy” podkreśla w swoim przemówieniu z okazji uroczystego otwarcia Dyrektor Zarządzający, Kees Reinink.

 

Zaproszenie dla miejscowych,

W środę wieczorem na zaproszenie Rijk Zwaan do nowego budynku przybyło liczne grono mieszkańców Fijnaart. „Istotne dla nas jest fakt, iż okoliczni mieszkańcy byli zaangażowani w projekt od samego początku” wyjaśnia  Steven van Paassen, Specjalista ds. Komunikacji. „Poprzez zorganizowanie prezentacji multimedialnej oraz oprowadzanie po obiekcie, a tym samym udostępnienie kulis projektu, wspólnie świętowaliśmy ukończenie inwestycji.”

 

dla rodzin,

W sobotę firma Rijk Zwaan była gospodarzem „Festiwalu Rodzinnego” – wyjątkowego wydarzenia dla społeczności Rijk Zwaan organizowanego raz na sześć lat. W tym roku, pracownicy mieli możliwość zaprezentowania członkom swojej rodziny i przyjaciołom wspaniałych efektów prac remontowo-budowlanych. Bo priorytetem Rijk Zwaan jest zapewnienie swoim pracownikom przyjaznym i dającym radość warunków pracy.

 

oraz dla gości odwiedzających nasze demo

Od 17 września rozpoczęliśmy projekt Rijk Zwaan Demo Weeks. Wydarzenie potrwa do 26 października. W tym czasie zaprezentujemy odwiedzającym nas gościom z branży ogrodniczej, przetwórczej oraz klientom detalicznym jak wiele mamy do zaoferowania w segmencie  gatunków gruntowych. Nasi goście będą mieli także możliwość zwiedzenia nowej części obiektu w Fijnaart.

 

Wizualne odniesienie do De Lier

Rozbudowę Fijnaart zaprojektowało biuro architektoniczne RoosRos Architecten, które jest także autorem projektu nowej siedziby głównej Rijk Zwaan oraz budynków kontroli jakości w De Lier. W efekcie, wszystkie te obiekty są wizualnie do siebie zbliżone i tworzą spójną całość. Zarówno konstrukcja i ukończenie projektów przebiegło zgodnie z planem.

 

Opening ceremony new buildings Fijnaart 09-2018