07 - 01 - 2019

Rijk Zwaan na targach Fruit Logistica stawia na innowacyjność w służbie zrównoważonego rozwoju

Rijk Zwaan uwzględnia kwestie związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu zarówno w odniesieniu do produkcji jak i konsumpcji przez nieustanne wprowadzanie nowości do swojej szerokiej oferty warzyw. Stoisko firmy na targach Fruit Logistica 2019 (hala 1.2, D-04) jest odzwierciedleniem takiego podejścia, gdyż zostało poświęcone tematyce „Innowacji w służbie zrównoważonego rozwoju”. Nasza firma, specjalizująca się w uprawie warzyw, prezentuje innowacje, będące efektem jej działań na rzecz zrównoważonej i zdrowej przyszłości, w tym: nowe przekąski, nowe odmiany Knox™, odmiany sałaty przeznaczone do zastosowania w produkcji hydroponicznej i wiele innych.

Po raz pierwszy firma Rijk Zwaan dopasowała swoje założenia dotyczące zrównoważonego rozwoju do Celów Zrównoważonego Rozwoju przyjętych przez ONZ. W 2015 roku światowi przywódcy wspólnie określili 17 celów (#GlobalGoals), mających do roku 2030 poprawić sytuację na świecie. Przez swoje działania i innowacje Rijk Zwaan wspiera cztery spośród nich: wyeliminowanie głodu, osiągnięcie bezpieczeństwa żywnościowego i lepszego odżywiania (SDG2), promowanie stabilnego, zrównoważonego i inkluzywnego wzrostu gospodarczego (SDG8), zapewnienie wzorców zrównoważonej konsumpcji i produkcji (SDG12) oraz wzmocnienie partnerstwa (SDG17). Każda z innowacji firmy Rijk Zwaan przedstawionych na targach Fruit Logistica 2019 w określony sposób przyczynia się do zrównoważonego rozwoju na świecie.

 

Jadalna łyżka

Firma prezentuje nowe kolory warzywnych przekąsek i nowe pomysły w tym zakresie. Smaczne i apetycznie wyglądające warzywa do przekąszania zachęcają do przejścia na zdrowe przekąski i częstszego sięgania po warzywa w ciągu dnia. Dobrym przykładem zastosowania takiego podejścia w praktyce jest nowy ogórek My Cubies One Bite oraz sałata Snack Lettuce©, która na targach Fruit Attraction 2018 została uhonorowana nagrodą Accelera Fresh Produce Innovation and Enterpreneurship. Dzięki jędrności i unikalnemu kształtowi świetnie nadaje się do wykorzystania jako jadalna łyżka do gorących przekąsek i pozwala uniknąć generowania odpadów.

Ograniczanie ilości odpadów

Kolejna innowacja umożliwiająca ograniczenie ilości odpadów, a co za tym idzie zwiększenie trwałości produktów, to Knox™, cecha ograniczająca różowienie świeżo ściętej sałaty, a w efekcie wydłużająca jej datę ważności. Zawiera ją wiele nowych odmian sałaty, opracowanych w ścisłej współpracy z hodowcami, firmami z sektora przetwórstwa oraz sprzedawcami detalicznymi, co pozwala na produkcję bardziej różnorodnych pakowanych mieszanek sałat. Inna nowość opracowana na rzecz ograniczenia nadmiernego marnowania produktów to cukinia Longvita. Zachowuje ona świeży, lśniący i atrakcyjny dla konsumentów wygląd dłużej niż inne odmiany, co stanowi istotną wartość dodaną dla uczestników łańcucha produkcyjnego.

Uzyskiwanie większych korzyści przy mniejszych nakładach

Rijk Zwaan na targach Fruit Logistica eksponuje również inne innowacje nawiązujące do koncepcji zrównoważonego rozwoju. Oprócz produkcji organicznej firma koncentruje się między innymi na produkcji hydroponicznej, która oparta jest na zastosowaniu wody i stanowi skuteczną i zgodną z założeniami zrównoważonego rozwoju metodę uprawy roślin liściowych bez wykorzystania lub przy minimalnym wykorzystaniu środków ochrony roślin. W efekcie bezpieczna uprawa żywności możliwa jest w każdym miejscu na świecie. Rijk Zwaan oferuje odmiany tej ekometody dopasowane do potrzeb klientów oraz szerokie wsparcie techniczne przy jej wdrażaniu. Na stoisku będzie można obejrzeć sałaty Crystal, Salatrio® i Salanova®.

Dzielenie się zdrową przyszłością

W Berlinie Rijk Zwaan zaprezentuje nie tylko powyższe rozwiązania mające zachęcić konsumentów do częstszego sięgania po warzywa, ale też wiele innych, takich jak: szpiczasta minikapusta Cabbisi™ idealna do sałatek, słodka szpiczasta papryka Sweet Palermo (teraz dostępna również w kolorach pomarańczowym i brązowym), dwukolorowa kalarepa Violet & Luca, ciemnozielona fasola tyczkowa Greentense oraz Sparkle RZ – rukola kształtem przypominająca szpinak.

Zapraszamy na nasze stanowisko lub do Retail Center

Tych z Państwa, którzy chcą dowiedzieć się więcej o nowościach Rijk Zwaan i naszych celach w zakresie zrównoważonego rozwoju zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Fruit Logistica (hala 1.2, stoisko D-04). Ponadto ponownie mogą Państwo umówić się na wizytę w Retail Center w sercu Berlina, aby zobaczyć jeszcze więcej innowacji, tym razem w scenerii przypominającej wnętrze sklepu.