13 - 09 - 2018

Pierwszy Organic Day Rijk Zwaan w Polsce

W dniu 12 września 2018 r Rijkzwaan Polska zorganizował pierwszy Organic Day.

Na polach pokazowych zlokalizowanych w Gospodarstwie Ekologicznym Danuty i Romana Osińskich zaprezentowaliśmy odmiany warzyw rekomendowane do produkcji organicznej. W czasie spotkania odbył się panel seminaryjny dotyczący produkcji organicznej warzyw. Cieszł się on dużym zainteresowaniem producentów, którzy mieli wiele pytań do naszych prelegentów.

Po części konferencyjnej, rozpoczęła się część polowa gdzie na organicznych poletkach demonstracyjnych nasi goście mieli wiele pytań do naszych doradców dotyczących technologii uprawy jaki i szczególnych cech odmianowych warzyw przeznaczonych do produkcji organicznej. Odwiedzający byli pod wrażeniem prezentowanej kolekcji  oraz jakości warzyw jaką można uzyskać tylko i wyłącznie przy użyciu organicznych metod produkcji. W trakcie spotkania nasi goście mogli odpocząć i posmakować regionalnych produktów wytwarzanych wg. naturalnych staropolskich receptur, serwowanych oczywiście w biodegradowalnych naczyniach.

Świadome, zdrowe odżywianie się, troska o środowisko naturalne powoduje, że w Polsce każdego roku rośnie ilość producentów i konsumentów produktów organicznych. Ilość osób, które odwiedziły nasze spotkanie i  entuzjazm jaki temu towarzyszył był dla nas sukcesem i świadczy  o wzrastającym zapotrzebowaniu na tego rodzaju spotkania.