21 - 02 - 2017

Knox™ zwycięzcą Innovation Award na Fruit Logistica 2017

W dniu 10 lutego, po raz jedenasty ogłoszono laureata Innovation Award podczas targów Fruit Logistica 2017. Ponad 70.000 odwiedzających zaproszono do oddania swojego głosu na jednego z dziesięciu nominowanych. Firma Rijk Zwaan ma zaszczyć ogłosić, iż laureatem plebiscytu został Knox™. „Ta nagroda to wisienka na torcie po ponad dziesięciu latach niezwykle intensywnej pracy hodowlanej. Z całego serca pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy zagłosowali na Knox™ oraz naszym partnerom biznesowym, którzy od początku wierzyli w ten projekt” komentuje Bauke van Lenteren, specjalistka ds. marketingu odmian liściowych.

Zasłużona nagroda

Knox to naturalna cecha sałaty, którą firma Rijk Zwaan przedstawiła po raz pierwszy we wrześniu 2015 roku. Po ponad dekadzie prowadzenia prac badawczo-hodowlanych, specjaliści Rijk Zwaan opracowali odmiany o spowolnionym wybarwianiu się na różowo odciętych liści sałaty. Cecha ta oferuje znaczne korzyści dla całego łańcucha, m.in. zmniejsza ilość odpadów zarówno dla firm przetwórczych jak i detalistów. Knox zachęca również konsumentów do dużo częstszego kupna świeżo ciętej sałaty, ponieważ dłużej zachowuje ona swoją świeżość.

Zmieniamy oblicze rynku

Knox wzbudził w trakcie berlińskich targów ogromne zainteresowanie.”Odwiedzający nas gości byli mile zaskoczeni. Knox to bezpośrednia odpowiedź firmy Rijk Zwaan na zapotrzebowanie ze strony firm z sektora przetwórczego. Sprzedaż świeżej, pociętej, paczkowanej sałaty nieustannie zwiększa się, dlatego wybarwianie się liści sałaty na różowo to znaczny i coraz bardziej dotkliwy problem. Knox nie tylko w sposób zasadniczy przedłuża trwałość pozbiorczą ale także (co istotne jest szczególnie w przypadku detalistów) zmniejsza ilość odpadów i pozwala na bardziej efektywne zarządzanie produktem. Trwałość pozbiorcza dłuższa o jeden dzień ogranicza ilość odpadów o 25%, co tłumaczy entuzjazm z jakim spotkał się Knox.W trakcie Fruit Logistica cecha Knox przyciągnęła rzesze producentów, detalistów oraz przedstawicieli firm przetwórczych” relacjonuje Bauke van Lenteren. 

Obecność na rynku

Popularyzacja Knox trwać będzie przez cały bieżący rok. Firmy przetwórcze z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Polski, Australii i USA już pracują na odmianach sałat z Knox, zaś producenci i firmy z sektora przemysłowego z innych krajów są w trakcie prób. W międzyczasie firma Rijk Zwaan będzie kontynuować prace rozwojowe nad nowymi typami tak by wszystkie główne odmiany sałat posiadały tę cechę. Nagroda innowacyjności Fruit Logistica – najważniejsze wyróżnienie międzynarodowego sektora owoco-warzywnego – to dodatkowa zachęta by dążyć do wyznaczonego celu.

Knox™ zwycięzcą Innovation Award na Fruit Logistica 2017