07 - 02 - 2018

Firma Rijk Zwaan Pracodawcą Roku 2017/2018

Firma Rijk Zwaan została laureatem prestiżowej, holenderskiej nagrody, otrzymując tytuł „Najlepszego Pracodawcy 2017/2018” w kategorii produkcja i przemysł. Wyniki plebiscytu zostały ogłoszone w trakcie finałowej gali podsumowującej największe organizowane w Holandii badanie zadowolenia wśród pracowników.

Rijk Zwaan to firma zorientowana na ludzi, która za główny cel stawia sobie zapewnienie pracownikom przyjaznych, stabilnych i trwałych warunków pracy.  „Pracownicy Rijk Zwaan na całym świecie zajmują centralne miejsce w całej naszej organizacji” podkreśla dyrektor zarządzający, Ben Tax. „Dajemy im dużo wolności, co z kolei wiąże się z odpowiedzialnością z ich strony. Proces rekrutacji przeprowadzamy zawsze w bardzo staranny sposób, albowiem zależy nam na wysokim poziomie zaangażowania oraz motywacji naszego personelu. Dotyczy to wszystkich filii Rijk Zwaan na całym świecie. To jedyna i niezawodna metoda na zapewnienie realnego wkładu w światowe zaopatrzenie w żywność.”

Długoterminowe zatrudnienie

Zgodnie z podejściem ukierunkowanym na ludzi, firma Rijk Zwaan świadomie koncentruje się na zatrudnianiu pracowników na cały okres ich aktywności zawodowej. „Jesteśmy przekonani, że długoterminowe zatrudnienie jest korzystne zarówno dla pracownika jak i pracodawcy, dlatego przyjmowane do pracy nowe osoby od razu podpisują stałą umowę o pracę” zaznacza Ben Tax. Firma Rijk Zwaan oferuje pracownikom zatrudnienie w międzynarodowej organizacji oraz stwarza im wiele możliwości rozwoju, udostępniając szeroką gamę programów i kursów dotyczących rozwoju zawodowego, m.in. w ramach Rijk Zwaan Academy.

Badanie zadowolenia pracowników

Gala wręczenia nagród organizowana jest przez Effectory, autorytet w dziedzinie badań nad satysfakcją zawodową. Co roku, w oparciu o badania nad ponad 200.000 firmami, prezentują ranking najlepszych i najbardziej wiarygodnych pracodawców w Holandii. „Zdobycie nagrody ‘Najlepszy Pracodawca 2017/2018’ to przede wszystkim wspaniały komplement dla wszystkich naszych pracowników. Przyjazna kultura firmy, zadowolenie z pracy oraz wewnętrzna współpraca to wynik starań wszystkich osób zatrudnionych w Rijk Zwaan” podsumowuje Ben Tax.