Historia Rona

‘Znakomita korelacja z rosnącym trendem zdrowego żywienia’

Ambicją Rona Moesa, starszego specjalisty ds. upraw z Windset Farms w Kanadzie, jest dostarczanie najsmaczniejszych, najwyższej jakości warzyw niezależnie od pory roku. Jego firma chce we współpracy z Rijk Zwaan wypromować miniogórki jako doskonały składnik zdrowej diety.

Coś na ząb

„Mniej więcej osiem lat temu dostrzegliśmy na rynku potencjał dla wprowadzenia mniejszej odmiany ogórka serwowanego w formie przekąski. Firma Rijk Zwaan dostarczyła nam nasiona najlepszej dostępnej wówczas odmiany: Picowell RZ o atrakcyjnie wybarwionej ciemno-zielonej skórce, znakomitym smaku i chrupiącym miąższu. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to niezwykle wydajna odmiana, co zawsze cieszy plantatorów”.

Udoskonalone odmiany

„Ilekroć ktoś kupuje nasze ogórki, ich smak i tekstura zawsze muszą pozostać doskonałe. Staramy się zachować stałą wielkość oraz zielony kolor i prosty kształt. Rijk Zwaan pomaga nam osiągnąć ten cel, zapewniając specjalistyczne doradztwo techniczne dotyczące uprawy konkretnych odmian. Możemy liczyć na wsparcie ze strony całego zespołu, który pomaga nam również w ciągłych poszukiwaniach nowych, udoskonalonych odmian odpowiadających naszym potrzebom. Choć nadal uprawiamy ogórki Picowell RZ, niedawno rozszerzyliśmy ofertę o odmianę Bonwell RZ, która wyróżnia się odpornością na mączniaka i wirusa ogórka szklarniowego”.

Wysoka jakość

„Miniogórek został przyjęty na naszym rynku z dużym entuzjazmem. Konsumenci docenili jego niewielki rozmiar, który świetnie sprawdza się w mniejszych rodzinach i generuje mniej odpadów. Ponadto, warzywo to doskonale wpisuje się w modny ostatnio trend zdrowego żywienia. Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy konsekwentny wzrost popytu. Razem z firmą Rijk Zwaan chcemy sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, oferując odbiorcom wysokiej jakości produkt”.