Historia Roba

‘Wyśmienite melony, nawet zimą’

Rob van de Weele jest kierownikiem działu świeżych warzyw i owoców w sieci Detail Result. Odpowiada za zarządzanie działem oraz za zamówienia dla sieci supermarketów Dirk i Dekamarkt. Jego zadaniem jest dostarczanie konsumentom szerokiej gamy wysokiej jakości produktów, na których mogą polegać.

Projekt pilotażowy

„Konsumenci oczekują nie tylko stałej, całorocznej dostępności produktów, ale również niezmiennie dobrego smaku i jakości. W przypadku melonów jest to zimą dość trudne. Od dłuższego czasu bezskutecznie starałem się znaleźć rozwiązanie tego problemu, aż w końcu trafiłem na firmę Rijk Zwaan. Tam skontaktowano mnie z pewnym plantatorem z Kostaryki, który uprawia nietypową odmianę melonów."

„Wspólnie uruchomiliśmy projekt pilotażowy, który pozwolił nam przekonać się, że melony zachowują wyśmienity smak nawet pomimo długotrwałego transportu. Nowa odmiana szybko okazała się cennym uzupełnieniem naszego asortymentu."

Degustacje na terenie sklepu

„Firma Rijk Zwaan pomogła nam także wypromować ten produkt, organizując serię degustacji na terenie sklepów, które zaopatrujemy. Zaletą współpracy z dostawcą materiałów siewnych jest zdolność takiej firmy do scalenia wszystkich ogniw łańcucha dostaw, dzięki czemu możemy wspólnie skoncentrować się na kliencie."