Convenience

Optymalizowanie korzyści

Produkty typu ‘convenience’ to wielce istotny trend w produkcji warzyw, który jednocześnie stanowi  sposób na zwiększenie spożycia warzyw. Firma Rijk Zwaan może szczycić się innowacyjnym portfolio odmian warzyw, których zastosowanie pomoże zwiększyć opłacalność zarówno producentom jak i firmom z branży przetwórczej oraz ich klientom.

Szczególne cechy

Zakłady zajmujące się przetwórstwem warzyw w sposób szczególny zainteresowane są ograniczeniem odpadów produkcyjnych, długą trwałością pozbiorczą surowca, łatwością jego obróbki oraz atrakcyjnym wyglądem. Międzynarodowy sektor ‘convenience’ postrzega firmę Rijk Zwaan jako innowacyjnego i zorientowanego na poszukiwanie rozwiązań partnera biznesowego. W segmencie sałaty, zbiór mechaniczny jest znaczącą tendencją, która eliminuje potrzebę obróbki przemysłowej.  

Współpraca

Wybór właściwej odmiany to kwestia udanej współpracy. Dzielimy się wiedzą z naszymi partnerami w ramach międzynarodowej sieci specjalistów ds. ‘convenience’. By zapewnić udany produkt końcowy, bierzemy pod uwagę również aspekty techniczne, które są równie ważne jak kolor, smak, czas przechowywania czy też możliwość mechanicznego mycia. Wysokie plonowanie oraz niewielka pracochłonność to kolejne parametry, które mają duży wpływ na powodzenie odmiany.  

Innowacyjna gama produktów

Firma Rijk Zwaan to lider w segmencie sałat. Jednym z wielu korzystnych przedsięwzięć powiązanych z asortymentem ‘convenience’ jest innowacja o nazwie Knox™. Jest to cecha, która opóźnia wybarwianie się liści sałaty po zbiorze na kolor różowy. Kolejnym nowym produktem jest grupa sałat, które dużo lepiej znoszą wysokie temperatury i kwasowe środowisko niż standardowe odmiany. Przez długi czas zachowują swoją chrupkość oraz kolor i są polecane szczególnie jako składnik kanapek. Następną niezwykle popularną innowacją Rijk Zwaan jest Salanova®, sałata, której liście oddzielane są przy pomocy jednego tylko cięcia. Stworzyliśmy ponadto odmianę melona Kantalupa o nazwie Caribbean, który, dzięki swojej gładkiej i cienkiej skórce oraz niewielkiej komorze nasiennej, charakteryzuje się znacznie dłuższą trwałością pozbiorcza oraz większą produktywnością.

Czy chcielibyście Państwo dowiedzieć się w jaki sposób Rijk Zwaan optymalizuje produkty typu ‘convenience’? Aby poznać asortyment 'convenience' firmy Rijk Zwaan, prosimy o kontakt.